Koli Üzeri Baskı Çeşitleri

Baskılı Koli 1

Koli üzeri baskı yaptırmak zannettiğiniz kadar zor ve pahalı bir işlem değildir. Üretim anında sipariş verdiğiniz koliler henüz oluklu mukavva durumundayken baskıdan geçirilir. Ardından kenar birleşim işlemi yapılır yani üretimi tamamen bitmiş bir koliye baskı yapılmaz.

KOLİ BASKISI NASIL BELİRLENİR

Fabrikamızda maksimum 4 renk baskı seçeneği mevcuttur ve genellikle ana renklerdir. Özel renk baskı istenmesi durumunda bu seçenekler Pantone renk kodlarına göre belirlenmektedir. Koli ambalaj üstüne yapılacak baskı için firmamıza yaptıracağınız baskıyla alakalı logo, çizelge, marka, slogan gibi verileri iletmelisiniz. Yaptıracağınız koli ölçüsüne göre üzerine yapılacak baskıların boyutları kauçuk klişeye uyarlanmaktadır. Bu noktadan sonra yapılacak baskının orantılı halini müşterimizle paylaşıyoruz, onay aldıktan sonra işlemlere başlıyoruz.

Koli Baskı Formu 1

Koli Baskı Formu 1

Koli Baskı Formu 2

Koli Baskı Formu 2

BASKILI KOLİ İMALATI NASIL GERÇEKLEŞİR

Kauçuk klişe, koli imalatı yapılırken makinenin merdane kısmına bağlanır ve makine haznesinden püskürtülen boyayı alarak oluklu mukavva ambalaja baskı yapar. Su bazlı yani flekso baskı yöntemi uygulandığından oluklu mukavva ambalaja vurulan baskı anında kurur. Boyalar, sipariş verdiğiniz renklere göre belirlenmektedir.

Koli Üzeri Baskı 1

Koli Üzeri Baskı 1

Baskılı Koli 1

Baskılı Koli 1

KOLİ BASKI MALİYETİ NE KADAR FARK EDER

Koli fiyatları size teklif edilirken imalatında gerçekleşen bütün işçilik, fire, nakliye gibi maliyetler hesaba katılarak yapılır. Baskılı koli siparişlerinde ise kauçuk klişe harici bir gider olduğundan koli fiyatının dışında sadece Klişe Ücreti olarak fatura edilir. Bu ücret yaptıracağınız siparişte kullanılacak klişenin cm2 fiyatına denk gelmektedir ve bu bedel baskı değişmediği sürece yalnızca 1 defaya mahsustur. Yani daha sonra vereceğiniz yeni siparişlerde aynı klişe kullanılacaksa faturanıza yeni bir klişe bedeli yansımamaktadır.

Baskılı Koli 2

Baskılı Koli 2

Koli Baskı Örneği 1

Koli Baskı Örneği 1

Koli Baskı Örneği 2

Koli Baskı Örneği 2