Mikro Mukavva Kutular

Mikro kutu

Mikro mukavva kutular ufak ebatlara sahip malzemelerin kargo ile taşınması işleminde kullanılan oluklu ambalaj ürünüdür. Mikro yani E dalga oluklu mukavva 1,5 milimetre kalınlığında olmasına rağmen oldukça mukavemetli bir yapıya sahiptir. Mukavemetinin yüksek oranda olmasının nedeni olukların çok sıkı ve bitişik dokunmuş olmasındandır. E dalga oluklu mukavvanın oluk yüksekliği C ve B dalgalara oranla düşük olması dalga içi hacmi doldurmaktadır bu durum kutunun ele sıkı gelmesine neden olur.

Mikro mukavva kutu

Mikro mukavva kutu

Mikro mukavva kutular, internetten satış yapanlara kutu ile paketleme avantajı sağlar. İki hamle yaparak kendiliğinden kapatılabilir, açmak isteyen içinse tek hamle de çözülür. Ağırlığı yok denecek kadar az olan mikro mukavva kutular, talep gelmesi halinde üzerine imalatı sırasında baskı yapılabilmektedir. Mikro mukavva kutular; dopel koliler gibi depolarda çok yer kaplamaz, 1000 adet kutu ortalama 2,5 metre yükseklikte ki yere sığmaktadır. Bu sayede ofis çalışma alanını doğru kullanmanıza yardımcı olur.

Kendiliğinden katlanabilen bu kutuların imalatı isteğe bağlı olarak 3 aşamada gerçekleşir.

  1. E dalga oluklu mukavva imalatı
  2. Oluklu mukavva levhaya baskı yapılması (isteğe bağlı)
  3. Oluklu mukavvanın bıçak kalıbıyla istenilen modele göre kesilmesi.

Mikro (E dalga) oluklu mukavva kutuları dip kilitli kutu, kesimli kutu, taban geçmeli kutu, amerikan kutu, dil kısmı kilitli kutu, katlanır kutu olmak üzere çeşitli kapanma modellerine sipariş verebilirsiniz. Kutu fiyatları daha uygun olsun diye ambalaj içerisine girecek ürünün ölçülerine yakın hazır kutu ölçülerini firmamızdan İletişim kısmından talep edebilirsiniz.

Mikro kutu (Yan görünüm)

Mikro kutu (Yan görünüm)

Mikro Kutu (Katlanmamış hali)

Mikro Kutu (Katlanmamış hali)

Mikro kutu (Kapalı hali)

Mikro kutu (Kapalı hali)