Ucuz Koli Satışı

Mobilya kolisi

Ucuz koli satışı yapan firmamıza sipariş verip hızlı bir şekilde teslim alabilirsiniz. Koli ölçülerini en-boy-yükseklik olarak belirleyip sipariş miktarını biraz yüksek tutmanız sizi ucuz fiyata koli sahibi yapacaktır.

Koli imalatı yapan firmaların kendine göre bir maliyet hesabı vardır. Bu maliyeti belirleme de en önemli etkenler; kolinin kalite ve gramajı, boya, dikiş teli, yapışkan tutkalı, kesim işçiliği, nakliye, palet sistemi vb. durumlardır. Küçük detaylar olarak algılansa da üretim aşamasında bu faktörler maliyeti düşürmek için hesaba katılmalıdır.

Ucuz koli almak için içerisine girecek ürünün koli ambalaj yerleştirme durumu önem taşır.

 

Örneğin 175x80x12 cm. ölçülerine sahip bir mobilya eşyasını koli içerisine yatay yerine dikey koyarsanız (ki bu durumda koli ölçüsü 175x12x80 olacaktır) kolinin oluklu mukavva alanından kazanmanıza yarayacaktır. İlk hali ile 175x80x12 cm. ölçülü kolinin birim fiyatı örneğin 1,50 TL iken dikey yerleşimde ki 175x12x80 cm. ölçü sayesinde koli fiyatı örneğin 1,00 TL olacaktır.

Mobilya kolisi

Mobilya kolisi

Koli fiyatını düşürmenin bir diğer yolu ise perakende miktar yerine toptan koli miktarını sipariş etmektir. Örneğin; özel ölçülere sahip 100 adet koli sipariş etmek yerine miktarını 300 adete çıkarmanız koli fiyatını düşürecektir. Çünkü 100 adet koliyi üretimden sıfır olarak çıkarmak yerine hazırda var olan oluklu mukavvadan kesmek daha maliyetlidir. Hazırda var olan oluklu mukavva, hem kalite olarak hem de koli ebatlarına oranla büyük gelmesi sonucu fire verecektir, bu fire size yansıyacağından sıfır üretim için gerekli olan 300 adet rakamını sipariş etmek daha mantıklıdır.

One comments

Comments are closed.